A A A

Wspólnota

Pojednanie

To grupa mężczyzn i kobiet, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych, pragną pojednania z Bogiem i z Kościołem.
Uznajemy, że popełniliśmy błąd zawierając cywilne małżeństwo lub partnerski związek, a tym samym, jako katolicy, naruszyliśmy prawa Boże i utraciliśmy możliwość korzystania ze spowiedzi i komunii świętej. 
Początkowo mieliśmy poczucie odrzucenia przez Kościół, mimo świadomości własnej winy. Szukaliśmy rozwiązania problemu, swojego miejsca w Kościele i znaleźliśmy je. Siłę daje nam wiara, że u Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
Dziś, pod pewnymi warunkami, niektórzy z nas przystępują do spowiedzi i komunii świętej. Rozwijamy się duchowo i pomagamy innym odnaleźć się w Kościele.
Mamy świadomość, że droga na której jesteśmy jest trudna, dlatego spotykamy się, by pogłębić swoją wiarę, dzielić się doświadczeniami, pomagać sobie oraz wlewać otuchę i nadzieję w serca innych ludzi, którzy znaleźli się w sytuacji podobnej do naszej i pragną pojednania z Bogiem i Kościołem.

Wspólnotę prowadzi Ksiądz Przemysław Krawiec, kontakt tel.  +48 884 957 453

 

ZASADY obowiązujące na spotkaniach

  • Każdy mówi tylko o sobie, o swoich własnych doświadczeniach, przeżyciach i poglądach.
  • Nie krytykujemy, nie komentujemy i nie oceniamy wypowiedzi innych.
  • Nie przerywamy wypowiedzi innych, nie zadajemy w ich trakcie pytań. Wyjątek stanowią wypowiedzi, w których łamane są zasady spotkania. Wówczas prowadzący spotkanie ma prawo przerwać, po to aby zwrócić uwagę.
  • Wszyscy obecni na spotkaniu zobowiązani są do zachowania anonimowości osób i zasłyszanych na spotkaniu spraw i zdarzeń.
  • Mówimy sobie po imieniu i przed każdą wypowiedzią przedstawiamy się.

 

NASZE SPOTKANIA

odbywają się w pierwszy i trzeci poniedziałek każdego miesiąca (z wyjątkiem lipca i sierpnia) o godz. 18.30  w Centrum Pomocy Duchowej przy Kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla Wszechświata, ul. Skaryszewska 12.

 

W pierwszy poniedziałek miesiąca opiekun wspólnoty Ksiadz Przemysław Krawiec będzie prowadził rozważania, po nich mamy Mszę Świętą.

 

Wyjątkowo nasze kolejne spotkanie odbędzie się 07.01.2019 r.

Serdecznie zapraszamy

 

Kto się w opiekę oddał Najwyższemu
i mieszka w cieniu Wszechmogącego,
mówi do Pana: 
"Tyś moją ucieczką i twierdzą,
Boże mój, któremu ufam"...

Ps 91,1-2