A A A

"Czy można żyć w drugim związku po rozwodzie?"

  • Niesakramentalna miłość wierność i uczciwość
    Niesakramentalna miłość wierność i uczciwość

fragmenty
Jest prawdą, że Bóg czeka na naszą miłość, ale czeka w postawie kochajšcego Ojca, a nie prokuratora. Kocha każdego z nas, nawet jeżeli przeżyliśmy rozwód, nawet jeżeli żyjemy w powtórnych związkach. I to jest punkt wyjścia naszej nadziei.


Doświadczenie wielu małżeństw żyjących w powtórnych związkach po rozwodzie mówi, że Pan Jezus nie tylko nie pozostawia was bez szans, ale może wam daje szczególne szanse przeżycia i doświadczenia przylgnięcia do Niego pełniej, głębiej niż wielu "porządnym", "sakramentalnym", choćby takim, jak piszšcy te słowa. Nie są oni ani lepsi, ani gorsi od was. Są jednakowo umiłowani, ale może być w tej miłości miejsce szczególnie dla tych, którzy w życiu doznali poranienia, chociażby z własnej winy.... Może Jezus chce przygotować was do przyjęcia Go w sposób szczególnie głęboki, a nie tylko rutynowy, z przyzwyczajenia? 


Niedopuszczenie do sakramentalnej Komunii świętej osób żyjących w powtórnym związku nie charakteru kary kościelnej. Warto bardzo wyraźnie podkreślić. Sytuacja małżonków żyjšcych w związku cywilnym po rozwodzie sama przez się, w świetle prawa kanonicznego, uniemożliwia przyjmowanie Komunii świętej. Jezus działa w nas poprzez sakramenty, nie jest związany sakramentami. Może działać w nas i pozwolić odczuć swoją obecnoœć nawet wtedy, gdy przyjąć Go w postaci eucharystycznej nie można. Dlatego niezależnie od swojej sytuacji pragnij Boga, tęsknij za Nim, szukaj Go i mów Mu o swoim pragnieniu... Ale rozmawiaj o tym także ze swoim mężem, ze swoją żoną. Powierzaj Bogu samych siebie i wasz związek. Warto żyć godnie i pozwolić Mu się prowadzić....